Lietaus nuvedimo sistema Struga

Lietaus surinkimo sistemos

lietaus nuvedimo sistemos pavizdys

Lietaus vandens nuvedimo sistema (t.y. lietvamzdžiais, latakais ir t.t.) užbaigiami stogo dengimo darbai. Tai stogo priedas, skirtas greitam didelio vandens kiekio liūties metu nuvedimui.

Lietaus nuvedimo sistemos įrengimas yra ypač svarbus, nes jis užkerta kelią galimoms nelaimėms. Po smarkios liūties kyla grėsmė, kad bus nuplautos trinkelės, užlieta pievelė, drėgmei įsigėrus į žemę kieme atsiras balos, bus apsemtas rūsys ir t. t.

Didelės vandens sankaupos ant stogo gali pažeisti dangą, pritraukti nešvarumų, o silpnas stogas tokiais atvejais gali net įgriūti. Todėl kiekvieno sąmoningo ir įžvalgaus namų savininko rūpestis turėtų būti kokybiškų lietvamzdžių įrengimas. Kadangi Lietuvoje per metus iškrenta nemažai kritulių ,lietaus nubėgimo sistema i yra vienintelis patikimas būdas susitvarkyti su pertekliniais vandenimis.

lietaus nuvedimo sistemos struga sudetis

Lietvamzdžiai, loveliai ir latakai yra vienas iš būtinų įrengto pastato elementų. Lietaus nuvedimo sistemos turi ne vieną funkciją. Jos saugo namo konstrukcijas nuo kenksmingo vandens poveikio, todėl lietingomis dienomis užtikrina ramybę ir komforto jausmą. Be to, sumontavus lietvamzdžius pastato fasadui suteikiamas užbaigtumo vaizdas. Lietaus nubėgimo sistemos būna plastikinės ir plieninės. 

Plieninėms lietaus  nuvedimo sistemoms nereikia  daug priežiūros, tačiau jos kuria solidumo įspūdį, todėl puikiai tinka klasikinio stiliaus statiniams. Žinoma, lietvamzdžiai skiriasi ne tik pagal medžiagą, iš kurios pagaminti. Skirtingi gamintojai siūlo įvairius konstrukcinius sprendimus, skiriasi ir gaminių kainos bei kokybės santykis. 

Lietaus nuvedimo sistemą galima montuoti ant bet kokių šlaitinių stogų. Dviejų skersmenų, skirtingų spalvų sistemą galima pritaikyti įvairiems architektūriniams sprendimams.

Šios sistemos tinka tiek naujiems, tiek renovuojamiems pastatams, nepriklausomai nuo to ar jie individualūs, ar visuomeniniai, dengti plienine stogo danga, čerpėmis, šiferiu, bitumine ar bet kuria kita stogo danga. Visi komponentai – lietvamzdžiai, lietaus latakai, alkūnės, įlajos, laikikliai, apkabos, kitos dalys bei aptarnavimo patogumą užtikrinantys priedai – yra geometriškai tikslūs, tvirti ir lengvai sumontuojami.

Vanduo yra skvarbus – lašas po lašo gali ir akmenį pratašyti, gadinti teik daug lėšų ir darbo kainavusias Jūsų namo sienas, terasas, gerbūvį. Kad to išvengti, pigiau iš karto įsirengti lietaus nuvedimo sistemą, ir tam reikalingos sąlyginai nedidelės, palyginus su būsima žala, investicijos. Plieninės ar plastikinės lietaus nuvedimo sistemos apsaugo pastato fasado apdailą ir jo pamatus nuo lietaus vandens, neleidžia įmirkti gruntui aplink namą.

Ant  statinio stogo tvirtinami latakai ,kuriais ant stogo krentantis  vanduo per prie pastato tvirtinamus lietvamzdžius nutekės į drenažinį šulinį ar lietaus nuotekų surinkimo sistemą. Po lietvamzdžiu pastačius vandens surinkimo talpą- statinę ar kitą kokį didelio tūrio indą , galima lietaus vandenį  surinkti.

Surinkus lietaus vandenį nuo Jūsų namo stogo, galėsite nemokamai laistyti veją, sodą ar daržą. Vandentiekio vanduo  bei nuotekų tvarkymas brangus, ir vargu ar jis pigs. Kadangi to išvengti negalima, belieka ieškoti būdų , kaip galima dalį vandens poreikio panaudoti iš kitų šaltinių- kad ir lietaus vandens.

 Kokybiškai įrengta, atitinkanti standartus ir taisykles montavimo metu, lietaus nuvedimo sistema tarnaus ilgus metus.

Stogo lietaus nuvedimo sistemos pasirinkimas yra labai komplikuotas ir sudėtingas procesas. Daugelis užsakovų nesureikšmina lietaus sistemos, o daugiau dėmesio kreipia tik į stogo dangą. Tai yra didelė klaida, nes stogo latakai gauna daug didesnį apkrovimą ir jie pirmieji gali pradėti rūdyti.

Lietaus nuvedimo sistemas įrenginėjame iš kokybiškų, patikrintų gamintojų gaminių.

Plieninė sistema Struga – tai puikus sprendimas, apimantis visus drenažo sistemos elementus.

Atsparumas

Struga lietaus nubėgimo sistema gaminama iš skandinaviškos skardos. Trys plieno tipai užtikrina elementų elastingumą, plastiškumą ir atsparumą. Skarda kokybiška.

Minimali plėtra dėl temperatūros svyravimų

Plieninė lietaus nutekėjimo sistema yra atspari temperatūros svyravimams (žiemos ir vasaros temperatūros skirtumui), todėl ilgųjų sistemos elementų  ( lietvamzdžiai, lietaus latakai, loveliai)būklė išlieka puiki per visą gaminio naudojimo laikotarpį.

Galima montuoti esant šaltam orui

Struga lietaus nuvedimo sistemos elementai netrūkinėja, juos lenkiant ir montuojant, todėl sistemą galima montuoti net ir žiemą.

Funkcionalumas

Sistemos priedai, tokie kaip greitos latako jungtys, latakų sustiprinimai SWR, lemia puikų Struga sistemos funkcionalumą ir atsparumą.

Pritaikoma skardos spalva

Struga lietaus surinkimo sistemos elementai-lietvamzdžiai, latakai lietaus , loveliai lietaus nubėgimui, alkūnės, įlajos, laikikliai, apkabos, kitos dalys  yra trylikos spalvų, kurias galima pritaikyti prie esamos stogo dangos.

Nesudėtingas ir greitas montavimas

Struga lietaus nutekėjimo sistemą sudaro puikiai vienas kitą papildantys priedai, garantuojantys greitą ir nesudėtingą montavimą. Preciziškai pagaminti elementai -lietvamzdžiai, lietaus latakai, alkūnės, įlajos, laikikliai, apkabos, kitos dalys ir matmenų tikslumas garantuoja tai, kad atskiros dalys puikiai tinka viena prie kitos.

Lietaus nuvedimo sistemos elementai

Lietaus nuvedimo sistemos elementų sąraše puikuojasi latakai, latako laikikliai (būna dviejų tipų), latako jungtis, nuolaja, vidinis kampas, išorinis kampas (kampai gali būti 45 arba 90 laipsnių), lietaus surinkimo trapas, aklė (dažnai skiriasi kairioji ir dešinioji aklė, bet kai kuriose sistemose ši detalė būna universali), lietvamzdis, lietvamzdžio mova, alkūnė (60 laipsnių), trišakis, lietvamzdžio nusodintuvas (naudojamas tais atvejais, kada vanduo nuleidžiamas į kanalizacijos sistemą), apkaba bei tvirtinimo elementai.

Mes prekiaujame lietaus nuvedimo sistema Struga 125/90, 150/100. Struga lietaus nuleidimo sistema yra pilnai sukomplektuota stogo drenažo sistema, naudojama bet kurio tipo stogui. Struga sistemos komponentai yra gaminami pagal švedų technologiją iš aukščiausios kokybės plieno. Struga lietaus nuvedimo sistemos privalumas yra storas cinko sluoksnis, net iki 300 g/m² iš abiejų pusių, tai apsauginis plieno širdies šarvas kuris apsaugo nuo rūdžių, ypač įpjovimų ir įbrėžimų.

 Plokštės storis, priklausomai nuo elementų, yra 0,6-1,25 mm. Lako ir dažų sluoksnis užtikrina lietaus nuvedimo sistemos Struga ilgaamžiškumą ir spalvos sodrumą veikiant aukštai ir žemai temperatūrai. Lietaus nuvedimo sistema Struga yra gaminama pagal Europos standartus PN- EN 14-62 bei 612. Struga sistemos gaminiams suteikiama 30 metų garantija.

Lietaus nuvedimo sistema PVC S-lon

Prekiaujame plastikine lietaus nuvedimo sistema S-lon. S-lon – tai olandiška kokybė už ypač gerą kainą. Lietaus nuvedimo sistemos S-lon galima spalvų paletė: raudona, ruda, balta spalvos. Šiuo metu Lietuvoje parduodama GD 25 latako sistema 130 mm, kuri naudojama kartu su lietvamzdžiams, kurių skersmuo 80 mm. PVC tinka perdirbimui. Atitinka Europos standartą EN 607.

Lietaus nuvedimo sistema PVC S-lon sistemos pavizdys

Metalinių ir plastikinių lietaus nuvedimo sistemų montavimas

Įrengiant lietvamzdžius, privalu laikytis kelių esminių taisyklių. Pirmiausiai, lietaus latakai privalo būti montuojami taip, kad nebūtų iškilę virš stogo plokštumos. To neišvengus, suformuojama atrama slenkančioms kritulių sankaupoms.

Taigi, svarbu prisiminti, jog lietaus nutekamasis latakas turi būti maždaug per pusę savo pločio atitrauktas nuo stogo, tam, kad nutekantys krituliai visuomet patektų į jį. Taip pat svarbu, kad visos lietaus nuvedimo sistemos dalys būtų tvarkingai sujungtos viena su kita, nepaliekant tarpelių, tarp atskirų sandarinimo tarpinių dalių, kad neprabėgtų vanduo.

Žinoma, skardinės lietaus sistemos, šiuo atveju, yra montuojamos kiek kitaip – naudojant tik specialius laikiklius. Dažniausiai pasitaikanti tokio montavimo klaida – per retas latako ir laikiklių išdėstymas.

 Nepaisant, ar laikikliai yra plastikiniai ar metaliniai, jie turi būti tvirtinami apytiksliai kas 50 – 60 cm. Nepaisantiems šio reikalavimo, žiemą, dėl sunkaus sniego, latakas neretai iškrenta ar deformuojasi. Ko gero suprantama, jog norint kad pasirinkta lietaus nuvedimo sistema funkcionuotų ilgai ir patikimai, esminis dėmesys turi būti kreipimas ne tik į bendrąją jos kokybę, bet ir į jos montavimo darbus.

Taigi, apibendrinant galima teigti, jog lietaus nuvedimo sistemų kokybė, išbaigtumas, atitikimas esminiams standartams ir taisyklėms montavimo darbų metu – esminis garantas, jog neseniai įsirengtos lietaus nuvedimo sistemos tarnaus ilgą laiką.

Visada  patarsime, kaip pasirinkti Jūsų namams labiausiai tinkančią lietaus surinkimo sistemą  ir jei Jūsų gyvenamo namo adresas Klaipėda, Gargždai ar Klaipėdos rajonas -galime pasiūlyti ir paslaugą- lietaus vandens nuvedimo sistemos montavimas. Montavimo darbus atlieka didelę  skardinimo ir lietaus nuvedimo sistemų montavimo patirtį turintys specialistai. Taip pat lankstome skardas, gaminame įvairius skardos gaminius (palangės, vėjalentės ir kita).

Susisiekti galit apsilankę kontaktų puslapyje.